Atrakcje

Jezioro Powidzkie

Nasze działki kończą się furtką do lasu. Domki zlokalizowane są 270 metrów drogą przez las od Jeziora Powidzkiego i 260 metrów od Jeziora Kosewskiego. Jezioro o długości 11km i maksymalnej szerokości 2km.

Sporty wodne – Żaglówki można wypożyczyć w Przybrodzinie, w Kosewie. W Powidzu działa kilka firm czarterujących łodzie. W klubach żeglarskich można wynająć dwumasztowce do wycieczek grupowych, obozów i kolonii. Jest tam również spory wybór Omeg do wynajęcia. Jezioro Powidzkie charakteryzuje się dużą przejrzystością wody, stąd nie dziwi wybór plaży w Giewartowie na bazę płetwonurkową. 

Wędkowanie

Powierzchnia jeziora wynosi 1035 ha, a długa linia brzegowa, licząca 34 kilometry, pozwoli każdemu znaleźć miejsca do wędkowania. W związku z wysoką klasą czystości wody w Jeziorze Powidzkim możemy znaleźć tutaj dość szeroką gamę różnorodnych ryb. Jednym z nich z pewnością jest przez wielu uwielbiana Sielawa. W jeziorach Powidzkiego Parku Krajobrazowego stwierdzono obecność 22 gatunków ryb takich jak sieja, szczupak, lin, sum, węgorz, okoń, sandacz. Niemal cały brzeg dostępny jest dla wędkarzy. Większość żyjących tu ryb można łowić z brzegu. W zasięgu rzutu zwykłą wędką są stoki opadające do 5 – 6 metrów. Jezioro Powidzkie ma też swoją ciekawostkę. Od czasu do czasu łowi się tu pstrągi tęczowe, zdarzają się nawet sztuki o wadze dwóch kilogramów.

Grzybobranie

Cztery domki piętrowe wyposażone zostały w żeliwną kozę do grzania. W miesiącach, w których musimy się „dogrzewać” sprawdzą się idealnie dla grzybiarzy. Nie ma problemu by w jesienne dni lub noce w domku w bardzo łatwy sposób utrzymać idealną temperaturę. Rozległe lasy pozwalają na długie spacery w poszukiwaniu grzybów. Przeważają bory sosnowe, cenne są połacie tzw. świetlistej dąbrowy w pobliżu Skorzęcina. Leśnicy uważają, że należą one do najlepiej wykształconych i zachowanych w Wielkopolsce.

Wycieczki rowerowe

W Parku Krajobrazowym wytyczono ponad 200 km szlaków rowerowych z tablicami informacyjnymi i miejscami postojowymi.

%d blogerów lubi to: